IV zjazd rocznego Kursu za nami

Planowanie i sadzenie winnicy, organizacja i ekonomika gospodarstwa winiarskiego oraz degustacja konkursowa win – to tematy jakimi w miniony weekend zajmowali się kursanci Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

 IV zjazd rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa za nami. 16 godzin wykładów o ekonomice gospodarstwa winiarskiego, zakładaniu winnicy, projektowaniu przetwórni. Nie zabrakło także kolejnej lekcji oceny wina.

Tym razem uczestnicy rocznego Kursu zorganizowanego przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle uczyli się jak prawidłowo rozplanować w terenie winnicę oraz jak przygotować glebę przed sadzeniem krzewów. Omówiono także technikę sadzenia winorośli. Sporo uwagi poświęcono organizacji i ekonomice nowoczesnego gospodarstwa winiarskiego, a także planowaniu przetwórni: wymaganym pomieszczeniom, sprzętowi i materiałom do wyrobu wina. Jeden wykładów poświęcony był omówieniu konkursów winiarskich, jako elementowi promocji gospodarstwa winiarskiego. Nie zabrakło także zajęć praktycznych: tym razem uczestnicy uczyli się oceny degustacyjnej wina na konkursach winiarskich.

jaslo
logo gv
nw